доктор технічних наук, старший науковий співробітник 

тел. +380 44 3791102

Основний напрям досліджень – комп’ютерне моделювання фізико-механічних процесів у матеріалознавстві надтвердих та керамічних матеріалів, матеріалознавство.

Науковий напрямок

Фізико-механічні дослідження матеріалів, їх неруйнівний контроль, нанотестування з урахуванням структурних особливостей і надвисокого тиску. Комп’ютерне моделювання силових і теплових полів, оптимізація багатоелементних апаратів високого тиску, вдосконалення технологій отримання матеріалів і виробів, комп`ютерні розрахунки з механіки матеріалів і виробів. Проведення експертних і діагностичних випробувань на сучасному устаткуванні, що відповідає вимогам метрологічного забезпечення і нормативної документації за замовленнями.

Завдання відділу

1. Комп`ютерне моделювання фізико-механічних процесів отримання і обробки функціональних надтвердих і керамічних матеріалів та виробів на їх основі:

  • розробка методів комп`ютерного проектування реакційних осередків АВТ
  • міцність конструкційних елементів АВТ (у тому числі розробка систем проектування АВТ)
  • розробка методів моделювання фазових перетворень в матеріалах
  • моделювання процесів лазерного формування виробів і структури їх матеріалу

2. Дослідження фізико-механічних характеристик твердих сплавів, надтвердих і керамічних матеріалів:

  • отримання експертних оцінок фізико-механічних властивостей
  • дослідження зв`язку фізико-механічних характеристик матеріалів з їх розмірами, структурою, складом
  • визначення областей ефективного використання матеріалів

3. Розвиток методів дослідження механічних властивостей матеріалів шляхом наноіндентування.

4. Дослідження матеріалів в апаратах високого тиску з алмазними ковадлами:

  • дослідження впливу тисків до 20 ГПа на структуру і фазові перетворення в матеріалах
  • дослідження впливу зсувних деформацій на структуру і фазові перетворення в матеріалах

5. Розвиток методів скануючої зондової мікроскопії:

  • розвиток теоретичних основ скануючої тунельної мікроскопії, атомно-силової мікроскопії і інших методів скануючої зондової мікроскопії
  • розробка методик, приладів і програмного забезпечення для застосування скануючої зондової мікроскопії з алмазним вістрям
  • дослідження структурних і механічних властивостей тонких плівок, наноструктурних матеріалів і композитів
  • розробка нанотехнологій з використанням скануючої зондової мікроскопії з алмазним вістрям

Виконані проєкти

2015 –2017 рр.

№ДР 0114006499 «Дослідження закономірностей та аналітичне узагальнення умов пружно-пластичного переходу із визначенням граничної твердості і границі плинності на нанорівні поширених та нових твердих і надтвердих оксидів, карбідів та боридів методами наноіндентування та скануючої тунельної мікроскопії». Замовлення НАН України.

2016 –2018 рр.

№ДР 0115U006577 «Закономірності кристалізації та кінетики росту монокристалів алмазу масою до 10 карат». Замовлення НАН України.

2017 –2021 рр.№ДР 0114U0070047 «Створення багатолезового інструмента, оснащеного ПНТМ, для якісної обробки виробів з важкооброблюваних матеріалів високої твердості та полімерних композитів». Замовлення НАН України.

2018 –2020 рр.№ДР 0118U00329 «Дослідження електрофізичних та люмінесцентних властивостей алмазних пластин з контактними покриттями на основі монокристалів типу ІІа та ІIb, призначених для новітніх квантових та атомних технологій». Замовлення НАН України.

2018 –2020 рр.№ДР 0119U100566 «Побудова діаграми стану системи Fe–Ga–N при тиску 6 ГПа та кристалізація в цій системі нітриду ґалію». Замовлення НАН України.

2021 –2023 рр.

0121U100539 «Розроблення методики комп´ютерного моделювання напружено-деформованого та граничного станів конструктивних елементів шестипуансонного АВТ та визначення оптимальних умов генерування тиску в ньому». Замовлення НАН України.

2021 –2023 рр.

№ДР 0121U100620. «Закономірності анізотропії електрофізичних та люмінесцентних властивостей HPHT монокристалів алмазу масою 5-15 ct». Замовлення НАН України.Останні публікації